O firmie

O firmie - JR TUNING

Firma JR Tuning jest autoryzowanym dealerem firmy Brabus.
Posiadamy w ofercie wszystkie produkty, oferujemy również montaż w naszych serwisach w Inowrocławiu i Poznaniu.

 

O firmie - BRABUS

Siedziba firmy Brabus znajduje się w Bottrop, w Niemczech. Brabus zatrudnia ponad 300 wysokiej klasy specjalistów, dzięki którym marzenia każdego posiadacza Mercedesa mogą stać się rzeczywistością. W jednej z 5 nowoczesnych fabryk powstają najszybsze, drogowe Mercedesy.

Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Oferta Brabusa zawiera szeroką gamę elementów do tuningu samochodów Mercedes-Benz. Zaczynając od silników o podwyższonej mocy, poprzez kompletne zestawy aerodynamiczne, super wytrzymałe felgi z lekkich stopów, sportowe zawieszenia oraz układy wydechowe, aż do ekskluzywnego modyfikowania wnętrz z wysokiej jakości skóry i alcantary. Firma współpracuje tylko z markowymi producentami, jak: ARAL, Pirelli, SACHS Race Engineering, Michelin i Yokohama. Brabus jest także producentem kompletnych samochodów (na bazie Mercedesa).

 

Jak więc to wszystko się zaczęło?

Zaczęło się od modelu Mercedesa W116, który został poddany delikatnym modyfikacjom przez Bodo Buschmanna – zafascynowanego prędkością syna dealera Mercedes-Benz , który swoją karierę motoryzacyjną zaczynał w szeregach Porsche. Pragnąc połączyć osiągi Porsche z samochodami Mercedes-Benz stworzył własny zestaw do wspomnianego Mercedesa W116, charakteryzujący się dość zachowawczym wyglądem oraz niesamowitymi osiągami. Niedługo potem otrzymał pierwsze zapytanie o możliwość kupna podobnego zestawu. To zdarzenie dało początek jednemu z najbardziej rozpoznawalnych tunerów na świecie. Wraz ze swoim przyjacielem, Klausem Brackmannem, Bodo powołał w 1977 roku do życia firmę Brabus – od połączenia trzech pierwszych liter z nazwisk twórców.

Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz
 
Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Firma zaczęła szybko nabierać rozpędu, w czym niewątpliwie pomógł ojciec Bodo – darując synowi powierzchnię własnego warsztatu, aby ten mógł wprowadzać w życie swoje pomysły. Coraz bogatsza oferta modyfikacji, przyciągająca coraz więcej Klientów, zainteresowała również samego Mercedesa. Producent zaczął sam dostarczać swoje produkty, aby Buschmann wprowadzał w nich swoje udoskonalenia.

 

Przełom przyniosły lata 90., a właściwie jeden projekt – Mercedes-Benz W210. Zamontowanie w nim silnika V12 o mocy 582 KM pozwoliło zdobyć tytuł najszybszego sedana na świecie. Nawet dzisiaj wynik 330 km/h robi wrażenie, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowy fakt – wynik ten został ograniczony przez brak w ówczesnych czasie opon mogących wytrzymać większe prędkości. Co ciekawe, problem ten jest widoczny do dziś, choć projekty Brabusa zbliżają się do granicy 400 km/h.

Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz
 
Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Początkowo największym konkurentem Brabusa była firma tuningowa AMG. Sytuacja uległa zmianie w chwili, gdy Mercedes-Benz całkowicie przejął AMG, tworząc z firmy swojego fabrycznego tunera. Dzisiaj Brabus poddaje modyfikacjom również Mercedesy AMG, spełniając wszystkie wymagania swoich Klientów. W przeciwieństwie do AMG, Brabusa nie krępują ograniczenia związane z podleganiem centrali Mercedesa, stąd program modyfikacji jest niemalże nieograniczony.

 
GranRental - Wypożyczalnia samochodów klasy premium Wrocław

Tuning Mercedes-Benz

Dzisiaj w swojej ofercie Brabus posiada elementy do kompleksowego tuningu wizulnego: zderzaki, spojlery, osłony przednie i tylne, progi, felgi aluminiowe i dodatkowe oświetlenie. Jednak nadal specjalnością Brabusa jest tuning silnika. Programy dostępne są dla zarówno silników benzynowych jak i Diesla, natomiast dla najbardziej wymagających Klientów przewidziano zwiększanie pojemności skokowej silników. Modyfikacje mechaniczne to również układy wydechowe o niepowtarzalnym brzmieniu, sportowe zawieszenia o zmiennej charakterystyce oraz wyczynowe układy hamulcowe. Szczególnie bogata jest również oferta wyposażenia wnętrza. Obejmuje m.in. kompletne, skórzane tapicerki, okładziny z aluminium i naturalnego drewna, sportowe kierownice, gałki zmiany biegów, nakładki na pedały, progi wewnętrzne czy ekskluzywne dywaniki.

 
Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Brabus Classic

Brabus Classic to nowa jakość w restauracji starych samochodów. Najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie oraz najlepsze części – głównie oryginalne Mercedes-Benz – to gwarancja najwyższej jakości. Po wizycie w Brabus Classic, young i oldtimery przekształcają się w dzieła sztuki motoryzacyjnej. Niezwykła pasja i przywiązanie do najmniejszych szczegółów, pozwalają kompleksowo odnawiać zabytkowe pojazdy, przywracając je do stanu niejednokrotnie lepszego aniżeli fabryczny.

 
Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Brabus Private Aviation

Doświadczenie w uszlachetnianiu luksusowych samochodów przeniesione w przestworza. Brabus Private Aviation to ekskluzywne programy modyfikacji samolotów oraz śmigłowców. Oferujemy szeroką gamę możliwości indywidualizacji kabin, takie jak najwyższej jakości skóra czy aplikacje z drewna lub włókna węglowego. Jednak to wygląd zewnętrzny jest pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę. Większość samolotów biznesowych, które można zobaczyć na lotniskach całego świata jest białego koloru. W wielu dziedzinach życia liczy się pierwsze wrażenie, stąd Private Aviation to również możliwość rozległej personalizacji wyglądu zewnętrznego statków powietrznych.

 
Brabus Jr Tuning - ekskluzywny tuning Mercedes-Benz

Brabus Yachting

Marzysz o odkrywaniu fascynującego, morskiego świata w prawdziwie ekskluzywny sposób? Szukasz wakacji z dala od zgiełku codziennego życia? Brabus Yachting oferuje niepowtarzalny klimat luksusu oraz przygody na pokładzie ekskluzywnych jachtów Sunseeker. Jednostki najwyższej klasy, łączące niesamowitą wygodę, najwyższą jakość wykonania oraz oryginalny design, pozwolą odpocząć pośród krystalicznie czystej wody, napawając się spokojem i naturalnym pięknem.

 

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.